KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693433
nr 1369 3433
Edward Smith
(f. 1923), USA
Akvarell, Komposition. Signerad, daterad -58. Bladets mått: 51x65 cm
Kondition: löst blad , mindrekantreva
Edward Smith, amerikansk bildkonstnär född 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:27:49
20/12 10:10:42